Prawdopodobnie to dla nich nawet lepiej, gdy ich książki nieco je przerastają. Książki dla dzieci powinny zawsze, podobnie zresztą jak i ich ubrania, pozostawiać możliwość dorośnięcia do nich; a książki dodatkowo powinny stanowić bodziec do tego dorastania.
J.R.R. Tolkien

czwartek, 31 marca 2011

Edward. Skunks.

Wczorajsze wieczorne czytanie mi o niej przypomniało.
Książka o zamkniętym kole, w którym miota się nieszczęśliwy skunks ;)
Skunks Edward był bardzo smutny.
A to dlatego, że był bardzo samotny.
(...)Edward był pewny, że nikt gonie lubi przez to, że śmierdzi.
A śmierdział zawsze, kiedy się denerwował.
A ponieważ był smutny, ciągle się denerwował.
I ciągle śmierdział.
My tam go od razu polubiliśmy, ale może dlatego, że książka nie pachnie ...skunksem (a mogłaby, kiedyś bywały próbki zapachów w gazetach - wystarczyło potrzeć stronę...). Tak naprawdę, to książka do nauki angielskich słówek Dzień z Edwardem. Tematyczny słownik obrazkowy dla najmłodszych LektorKletta. Całostronicowe obrazki z historią skunksa fajnie  i dowcipnie wyrysowane przez Daniela de Latoura. Tekst polski u dołu, a na obrazku porozsiewane etykietki z angielskimi i polskimi słówkami. I tak jest strona ze zwierzakami leśnymi, gospodarskimi, roślinami... no tak tematycznie, jak w tytule. A pomiędzy tym Edward. Angielskiego aż tak się jeszcze nie uczymy, ale historyjka nam się podoba to czytujemy.

A jak kończy się ta smutna historia? No oczywiście dobrze. W lesie pojawiają się straszni ... ludzie. I śmiecą, niszczą, psują czyli to, co ludziom wychodzi najlepiej. Ratunek jest jeden. Trzeba  ZAŚMIERDZIEĆ!

Z tej serii jest jeszcze dzień z rycerzem i księżniczką, ale innych ilustratorów.

Dzień z Edwardem
Tematyczny słownik obrazkowy dla najmłodszych 
Roksana Jędrzejewska-Wróbel
ilustrował Daniel de Latour
wyd. LektorKlett, Poznań 2008
oprawa twarda
obrazki > tekst

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz