Prawdopodobnie to dla nich nawet lepiej, gdy ich książki nieco je przerastają. Książki dla dzieci powinny zawsze, podobnie zresztą jak i ich ubrania, pozostawiać możliwość dorośnięcia do nich; a książki dodatkowo powinny stanowić bodziec do tego dorastania.
J.R.R. Tolkien

czwartek, 26 stycznia 2012

Pada śnieg

Znowu pada śnieg i fruwa w powietrzu. Mogę więc napisać o jeszcze jednej naszej zimowej książce, która poznaliśmy w tym roku (no może w ostatnich dniach grudnia roku zeszłego). Czyli klasyka znana i lubiana klasycznego duetu Lindgren-Wikland Patrz Madika pada śnieg.

Nie taka straszna jak ją malowano się okazała, przynajmniej nie dla nas (Madika rzeczywiście gubi się w zimie i w lesie, no ale przecież się znajduje). Może nie porwała nas jakoś bardzo, ale dla samych ilustracji zimowych warto. Te ilustracje sprawiają, że najczęściej wyciąga ją Brat, żeby oglądać koniki, psa bawiącego się z dziećmi i pokazywać, że śnieg tam pada tak samo jak za oknem (chwilami). Ja mogę ją mieć choćby dla samej wyklejki.
Patrz, Madika, pada śnieg!
Astrid Lindgren
ilustrowała Ilon Wikland
wyd. Zakamarki 2007 
oprawa twrada
obrazki = tekst

2 komentarze:

 1. Kupiliśmy miesiąc temu dzięki twojej recenzji i dziś wreszcie doczekaliśmy się upragnionego śniegu, aura do czytania idealna ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, macie śnieg! Gdzie, gdzie?? ... Choć właściwie to nie wiem, cz Wam zazdrościć... Choć chłopaki na pewno by się ucieszyli.
   Pozdrawiam

   Usuń