Prawdopodobnie to dla nich nawet lepiej, gdy ich książki nieco je przerastają. Książki dla dzieci powinny zawsze, podobnie zresztą jak i ich ubrania, pozostawiać możliwość dorośnięcia do nich; a książki dodatkowo powinny stanowić bodziec do tego dorastania.
J.R.R. Tolkien

poniedziałek, 6 września 2010

Czas zwierząt

Czas zwierząt nadchodzi chyba jak tylko dziecko zaczyna cokolwiek postrzegać oprócz mamy... I nie wiem, jak długo trwa. Na szczęście tematyka zainteresowań z czasem się rozszerza.
Ale tym razem chodzi o prawdziwy czas. W ZOO przez cały dzień jest całkiem pomysłową książką. Mamy dzień w Zoo, ale co ciekawe, obrazki przedstawiają zawsze ten sam kadr, to samo miejsce Zoo. Na kolejnych stronach zmienia się tylko pora dnia, zaznaczona na zegarze w narożniku. Wraz z porą zmienia się sytuacja, światło, czasem nawet pogoda. Do tego krótki tekst o tym, co się o każdej porze dzieje. Można uczyć się pór dnia w ten sposób, można też szukać różnych bohaterów, bo jest kilku powtarzających się na każdym obrazku (i nie mówię o zwierzętach) i jest też kilka zadań do szukania na marginesie każdej strony (na każdej więcej)
, można oczywiście kontemplować w nieskończoność życie zwierzaków...

A'propos, czy ktoś może wie, gdzie w Polsce można spotkać okapi??

W ZOO przez cały dzień
wyd. KDC Klub dla Ciebie
Warszawa 2009

okładka twarda

1 komentarz:

  1. Wrocław zapowiadał, ale nie wiem, czy już są:

    http://www.zoo.wroclaw.pl/index.php?strona=159&id_kat=753

    OdpowiedzUsuń