Prawdopodobnie to dla nich nawet lepiej, gdy ich książki nieco je przerastają. Książki dla dzieci powinny zawsze, podobnie zresztą jak i ich ubrania, pozostawiać możliwość dorośnięcia do nich; a książki dodatkowo powinny stanowić bodziec do tego dorastania.
J.R.R. Tolkien

sobota, 22 października 2016

Ariol

Poszukiwanie nowych komiksów trwa.

Zupełnie niespodziewanie natrafiłam na rewelacyjny komiks w sam raz dla chłopaków, czyli "o dzieciach dla dzieci" i "o szkole". Nie szkodzi, że dziećmi są zwierzaki. Nawet dodaje to uroku. 

Wyobraźcie sobie muchę chodzącą do szkoły razem z osłem (i tak troszeczkę się w nim podkochującą...), osła przyjaźniącego się z prosiakiem, krowę (jałówkę?) mająca najlepszą figurę w klasie (w której kocha się osioł) itd.

 A poza tym? Samo życie. Życie szkolne, życie podwórkowe, życie z kolegami, życie z rodzicami. A nad wszystkim polatuje widmo Superkonia...Sporo w Ariolu jest do czytania, właściwie większość akcji dzieje się w warstwie słownej. Stasiek przeczytał, Brat obejrzał, ale uznał, ze "idą i gadają" oraz westchnął, że bardzo już chciałby umieć czytać wreszcie. Całość podzielona jest na osobne rozdziały - historyjki. Dodatkowym plusem jest niewielki format, w sam raz do zabrania ze sobą gdzieś.
Zwierzaki wydają się jakby znajome - wyrysowane są przez Marca Boutavanta, autora Muka, który od lat już podróżuje z nami dookoła świata. 
Emmanuel Guibert
ilustracje Marc Boutavant
ARIOL
Wszyscy jesteśmy osiołkami
Byś jak Superkoń
wyd. Adamada 2016
oprawa miękka
komiks

1 komentarz:

  1. Mój syn akurat jest w trakcie czytania tego komiksu i jest bardzo zadowolony. Ogólnie, czy moglibyście polecić coś jeszcze? Lubię oglądać Wasz blog, ponieważ zawsze coś ciekawego się tu znajdzie do czytania. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń