Prawdopodobnie to dla nich nawet lepiej, gdy ich książki nieco je przerastają. Książki dla dzieci powinny zawsze, podobnie zresztą jak i ich ubrania, pozostawiać możliwość dorośnięcia do nich; a książki dodatkowo powinny stanowić bodziec do tego dorastania.
J.R.R. Tolkien

środa, 25 grudnia 2013

Z okazji

Z okazji Świąt życzymy Wam

radości, zdrowia, szczęścia

i czytania,
czytania,
czytania,
czytania,
czytania,
czytania,
czytania,
czytania

... i ładnych obrazków


Marta, Stasiek i Brat

3 komentarze:

 1. No to czytania i czytania i może jeszcze ... czytania, w nadchodzącym 2014 roku :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Wasz blog, jest niezlym pomocnikiem w przedzieraniu się rpzez gąszcz lepszych i gorszych książek dla dzieci. Ale przyznam szczerze, że BARDZO BARDZO BARDZO brakuje mi info w katalogu od jakiego wieku jest Waszym zdaniem książka albo - co byłoby już zupełnym szczytem marzeń - takiego katalogu nie wg alfabetu ale właśnie w podziale na wiek: dla roczniaków są takie książki... dla dwólatków ... etc To by mi bardzo ulatwiło poszukiwanie fajnych książek dla mojego synka. WIęc proszę lądnie, zróbcie coś takiego dla swich czytelników w noworocznym prezencie ;))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za miłe słowa. Lubimy być przydatni :) Wg wieku można sobie wyciągnąć taga, każda książka, o której piszę ma tag wiekowy, na dole z prawej jest taka zatłoczona kolumna z rożnymi wyrazami, zaczyna się właśnie od tagów wiekowych 2-latek, 3-latek etc. Wystarczy cyknąć i wyskakują same dla wybranej grupy wiekowej :) W katalogu oznaczeń wiekowych nie będzie raczej, bo czasem jest to trudne do sprecyzowania jednoznacznie, a wiele książek łączy świetnie czytelników w różnym wieku.
   Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu radości czytelniczych w Nowym Roku!

   Usuń